Hovudside Jørn Hilme-stemnet er kappleik
Facebook Instagram

Jørn Hilme-stemnet er kappleik

Det er førehandspåmelding frå og med måndag 3. juni til og med onsdag 10. juli 2019. Meld deg på her: https://tevling.folkorg.no/ Det blir sett opp startliste i løpet av torsdag 11. juli. Deltaking gir gjennomgangsbillett til kappleiken i kulturhuset og arrangementa på museet laurdag og sundag. For seniorar kostar det 200 kr å delta, for juniorar og rekrutt 100 kr. Gratis for strunkeelevar. Seks dommarar dømmer i alle klasser med utgangspunkt i FolkOrgs dommarskjema.

Meld deg på her:  www.tevling.folkorg.no 

Dei tre beste poengsummane (uansett klasse) kjem til finalen, der vinnaren blir lønt med 10  000 kr, andreplassen med 5 000 kr og tredjeplassen med 2 000 kr.

Jørn Hilme-stemnet har følgjande klasseinndeling:

  • Eldre folkemusikkinstrument: langeleik, munnharpe, fløyter, lur, bukkehorn mm. 
  • Samspel av alle slag: Gruppespel, lagspel og open klasse
  • Toradar/Trekkspel
  • Hardingfele/Vanleg fele
  • Vokal
  • Pardans: Springar/springleik/pols, gangar/bonde, runddansar
  • Halling

Dommarar er:

  • Johanna Fuglesteg
  • Jarnfrid Kjøk
  • Harald Knutsen
  • Per Midtstigen
  • Bjørn Strand
  • Torill Aasegg

Laurdag klokka 12.00 er det Go'kartevling på Skiferplassen på Fagernes. Dette er ei tevling der du konkurrerer i best utføring av ulike idrettsleikar og triks, samt å spenne rundkast/hallingkast. Påmelding til go'kartevlinga skjer laurdag på Skiferplassen.

Startlister til kappleiken:

Startliste fredag

1 Åsmund Farstad Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

2 Trygve Liahagen Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

3 Erland Voldhaug Andersen Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

4 Charlotte Spakmo Boe Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

5 Frederick Brevig Jacobsen Halling jr. (fredag )

6 Ånund Meberg Myhren Halling jr. (fredag )

7 Julian Steinsrud Halling jr. (fredag )

8 Margit Onstad Eldre folkemusikkinstrument jr. (fredag)

9 Målfrid Persvold Ranheim Eldre folkemusikkinstrument jr. (fredag)

10 Inga Thon Rogne Eldre folkemusikkinstrument jr. (fredag)

11 Åsmund Farstad Eldre folkemusikkinstrument jr. (fredag)

12 Halldor Grøndalen Torader/Trekkspel jr. (fredag)

13 Ingeborg Onstad Vokal jr. (fredag)

14 Ymbjør Granlien Røine Vokal jr. (fredag)

15 Une Lorentze Onarheim Vokal jr. (fredag)

16 Ingrid Voldhaug Roland Vokal jr. (fredag)

17 Ingeborg Onstad Åpen klasse jr (fredag)

18 Åsmund Farstad Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

19 Trygve Liahagen Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

20 Ingrid Svennæs Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

21 Vilde Vårdal Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

22 Vincent Nacio Levey Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

23 Ingeborg Onstad Pardans jr (fredag)

24 Emma Bakke, Oline Dalen Pardans jr (fredag)

25 Ingrid Svennæs Pardans jr (fredag)

26 Margit Onstad Pardans jr (fredag)

27 EUCA Samspel av alle slag jr. (fredag)

28 Solveig, Åsmund og Nacio Samspel av alle slag jr. (fredag)

29 Kolsrud og Berget Samspel av alle slag jr. (fredag)

30 Oddruns langeleikgruppe Samspel av alle slag jr. (fredag)

31 Boe og Benterud Samspel av alle slag jr. (fredag)

32 Marius Westling Samspel av alle slag jr. (fredag)

33 Ingrid Voldhaug Roland Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

34 Ymbjør Granlien Røine Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

35 Kjetil Meberg Myhren Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

36 Åste Sulheim Viken Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

37 Syver Rolandsgard Hauge Hardingfele/ Vanleg fele jr. (fredag)

38 Sebjørn Kjøntvedt Halling jr. (fredag )

39 Ingrid Voldhaug Roland Halling jr. (fredag )

40 Kjetil Meberg Myhren Halling jr. (fredag )

 

Startliste laurdag føremiddag

1 Hardingfelegruppe Torgrim Røn, Randi Rogne, Eivind Løvold Strand og Kristina Opheimsbakken‐Wright Samspel av alle slag rekrutt (laurdag)

2 Torstein Furulund Torstein Furulund Torader/Trekkspel rekrutt (laurdag)

3 Victoria Spakmo Boe Victoria Spakmo Boe Hardingfele/vanleg fele rekrutt ( laurdag)

4 Johannes Selvaag Johannes Selvaag Hardingfele/vanleg fele rekrutt ( laurdag)

5 Eivind Løvold Strand Eivind Løvold Strand Hardingfele/vanleg fele rekrutt ( laurdag)

6 Torgrim Røn Torgrim Røn Hardingfele/vanleg fele rekrutt ( laurdag)

7 Vilhelm Enerud Vilhelm Enerud Halling rekrutt ( laurdag på kulturhuset)

8 Langeleikgruppe Ingeborg Aabol, Ingvild Arneng, Ragnhild Rolandsgard Hauge Samspel av alle slag rekrutt (laurdag)

9 Siskot Kristina Ingeborg Opheimsbakken‐Wright, Sylvia Sigrid Opheimsbakken‐Wright Samspel av alle slag rekrutt (laurdag)

10 Ingeborg Aabol Ingeborg Aabol Eldre folkemusikkinstrument rekrutt (laurd

11 Ragnhild Rolandsgard Hauge Ragnhild Rolandsgard Hauge Eldre folkemusikkinstrument rekrutt (laurd

12 Margarita Sotomajor Margarita Sotomajor Eldre folkemusikkinstrument rekrutt (laurd

 

Startliste laurdag

1 Eivind Tanche‐Larsen Knutsen Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

2 Rebecca Therese Lofft Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

3 Mari Ormberg Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

4 Kjersti Aasen, Svein Aasen Pardans sr. (laurdag)

5 Håkon Brusveen Aasen, Ingrid Svennæs Pardans sr. (laurdag)

6 Silje Onstad Hålien, Frode Rolandsgard Pardans sr. (laurdag)

7 Anders Lunden Herfoss Torader/Trekkspel sr. (laurdag)

8 Ingvild Lie Vokal sr. (laurdag)

9 Astrid Garmo Vokal sr. (laurdag)

10 Svein Laingen Kjerland Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

11 Eilev Groven Myhren Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

12 Kari Grøsland Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

13 Knut Arne Jacobsen, Brit Berthelsen Totland Pardans sr. (laurdag)

14 Nils Øyvind Bergset, Marit Måge Pardans sr. (laurdag)

15 Emma Bakke, Joakim Øyen Dagsgard Pardans sr. (laurdag)

16 Knut Boksasp Berge Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

17 Vidar Fjereide Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

18 Erling Halling Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

19 Ingrid og Magnhild Samspel av alle slag sr. (laurdag)

20 Nils Øyvind Bergset Torader/Trekkspel sr. (laurdag)

21 Ingrid Standal Sørheim Torader/Trekkspel sr. (laurdag)

22 Bjørner Hamre Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

23 Satoko Katagihara Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

24 Herbjørn Liahagen Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

25 Tone Voldhaug, Stian Roland Pardans sr. (laurdag)

26 Ami Petersson Dregelid, Tora Dregelid Pardans sr. (laurdag)

27 Ole Aastad Bråten, Unni Myrheim Roos Pardans sr. (laurdag)

28 Karin Kolterud Vokal sr. (laurdag)

29 Margrete Nordmoen Vokal sr. (laurdag)

30 Enrico Osti Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

31 Niels Jørgen Røine Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

32 Sindre Tronrud Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

33 Eivind Tanche‐Larsen Knutsen Eldre folkemusikkinstrument sr. (laurdag)

34 Levina Storåkern Eldre folkemusikkinstrument sr. (laurdag)

35 Knut, Ole og Ingvild Samspel av alle slag sr. (laurdag)

36 Tone Voldhaug, Stian Roland Pardans sr. (laurdag)

37 Ami Petersson Dregelid, Håkon Dregelid Pardans sr. (laurdag)

38 Anne‐Marit Røn, Erik Onstad Pardans sr. (laurdag)

39 Spelemannslaget til fremjing av møsegrodde låSamspel av alle slag sr. (laurdag)

40 Helena Wright Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

41 Lars Erik Skjøtskift Øygarden Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

42 Steinar Strøm Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

43 Ragnhild Kolsrud, Erland Voldhaug Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

44 Eilif Hellum Noraker Halling sr. (laurdag Kulturhuset)

45 Jon Bugge Mariussen Halling sr. (laurdag Kulturhuset)

46 Ingvild Lie Eldre folkemusikkinstrument sr. (laurdag)

46 Sivert Homen Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

47 Jørgen Andrison Kvam Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

48 Magne Olav Selland Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

49 Camilla Granlien Vokal sr. (laurdag)

50 Stian Roland Vokal sr. (laurdag)

51 Elisabeth Mork Fjeldvær Vokal sr. (laurdag)

52 Jan Beitohaugen Granli Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

53 Rasmus Kjorstad Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)

54 Alexander Aga Røynstrand Hardingfele/Vanleg fele sr. (laurdag)